Минкульт пытается оказывать давление ...

Минкульт пытается оказывать давление на Церковь, – политолог

01/02/2017 877
Автор: 
Это не прерогатива Министерства культуры Украины – требовать от священнослужителей тех или иных действий. Так директор фонда Украинской политики Кость Бондаренко прокомментировал СПЖ заявление Минкульта, опубликованное на официальном сайте министерства. В нем содержится призыв к руководству УПЦ признать агрессию РФ в отношении Украины и осудить «сепаратистские настроения» некоторых священников.

«В этом заявлении Министерство культуры демонстрирует, что занимается не своей работой, – сказал Кость Бондаренко. – Тем более, что согласно Конституции, у нас Церковь отделена от государства. Это первый момент. Второй момент заключается в том, что право каждого гражданина Украины признавать или не признавать ту или иную агрессию в отношении своей страны. А третий момент: Министерство культуры должно заниматься вопросами культуры, а не вопросами религии».

В заявлении Министерства культуры Украины также содержится призыв к правоохранительным органам «дать правовую оценку антиукраинским действиям и высказываниям некоторых представителей клира и высшего духовенства Украинской Православной Церкви».

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов:

Николай Григорьев
Заява Міністерства культури є такою яка покликана на дискредитацію окремих священнослужителів УПЦ та цієї православної канонічної церкви України в цілому. Факти, які наведені у Заяві, викладені в одіозному ключі, тобто так, що є неприйнятним для мирян цієї церкви. Іншими словам, наведені факти та їх оцінка з боку Міністерства. свідчить про упередженість до УПЦ, оскільки вони є спотворені.
По-перше, Міністерство не має морального права робити заяви проти УПЦ на підставі наведених фактів, оскільки її очильник Євген Нищук вдався до ганебного приниження українців з приводу їх генетики, називаючи Донбас з цього переліку.
По-друге, щодо наведених фактів. 1.Міністерству добре відомий той факт, що Сімферопольська и Кримська єпархія знаходиться в складі УПЦ і митрополит Лазар докладає зусиль щоб цей статус зберігся. Тому оцінка його діяльності є провокативною. Висловлювання протоієрея Олександра (Якушечкіна) є його громадською позицією і не більше. Крім того він не "співробітник" а священнослужитель. Це до лексики Міністерства. Або написали (на рівні проводу Церкви). Якого "проводу" ? 2.Щодо закладення каменю для спорудження пам’ятника Святому благовірному князю Олександру Невському. Митрополит Митрофан та інші священнослужителі Луганської єпархії були присутні на цій події, оскільки церква, присутністю свого духовенства, вшановує пам'ять Святого блаженного Олександра, який перед смертю прийняв схиму –чернечий постриг, під ім'ям Алексій. Святий благовірний князь Олександр Невський є угодник Божий і за це його Свята Церква прославляє. А кому він покровитель, то це відомо тільки Богу одному. 3.Щодо освячення митрополитом Платоном зброї – ракетної системи "Тріумф".Я вважаю що заявляти про плани нападу іншої держави на Україну – це все таки прерогатива інших ланок державної влади, а не Міністерства культури. З самого тексту заяви ми бачимо що їдеться про зброю захисту. З цього приводу, можна тільки звернути увагу на те, що невідомо чим могла би закінчитися спроба державного перевороту у Туреччині для Криму, і де він сьогодні був би, в Україні, Росії або в Туреччині. Політичне розв’язання проблеми по Криму не може бути підставою шантажу та погроз священнослужителям УПЦ. Якщо Міністерство, таким чином, готує підгрунття для заборони УПЦ, то воно грає у небезпечну гру.