Монахині старовинного монастиря на Су ...

Монахині старовинного монастиря на Сумщині проситимуть Президента розмежувати їх обитель та чоловічу колонію

20/08/2015 1104
Автор: 

Монахині збирають підписи на підтримку розмежування Гамаліївського Харалампієвського жіночого монастиря та чоловічої колонії ШВК-66 та планують звернутися до Президента України Петра Порошенка.

Цю ініціативу благословив єпископ Конотопський та Глухівський Роман, а втілюють в життя благочинний церков Шостки та району отець Петро, ігуменя Софія, віруючі та небайдужі горожани. 

Харлампіївський монастир, який у 1713-1924 рр. діяв поблизу села Гамаліївка Шосткинського району, сьогодні міг би стати потужним паломницьким центром, якби не став  частиною в’язниці.

Перше, що впадає у очі людям, які їдуть до Шостки із Сум – собор Різдва Пресвятої Богородиці за височезним парканом та колючим дротом. Наразі він є тюремною церквою, куди регулярно приїздить правити службу священик. Поряд із собором знаходяться колишні келії монастиря, а зараз тут розташовані лазня для засуджених, майстерні та адміністративні приміщення.

Сам комплекс монастиря є пам’яткою архітектури національного значення та має історичну цінність – тут знаходиться усипальниця родини Скоропадських, зокрема поховані один з останніх гетьманів Іван Скоропадський та його дружина Анастасія.

Формальні умови для передачі собору та монастирських приміщень є – ще Віктор Ющенко, будучи Президентом, підписав указ №4/2010 «Про деякі питання збереження ансамблю пам’яток Гамаліївського Харлампієвого монастиря», в якому йдеться про звільнення Шосткинською ВК-66 приміщень і будівель колишнього монастиря. Але для виконання цього указу потрібні чималі кошти для перенесення колонії в інші приміщення. Керівництво колонії згодне повернути приміщення Церкві, але одного указу Президента для цього недостатньо. Пише РІСУ, зі слів представника Громадської організації «Опора» Ірини Стегній.

За матеріалами РІСУ

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: