Причина чергового зриву об’єднавчих перемовин між УАПЦ і УПЦ КП в ульт ...

Причина чергового зриву об’єднавчих перемовин між УАПЦ і УПЦ КП в ультиматумах Київського Патріархату – речник УПЦ

14/07/2015 761
Автор: 

Речник Української Православної Церкви єпископ Ірпінський Климент (Вечеря) прокоментував черговий зрив об’єднавчих перемовин між УАПЦ та УПЦ КП. Про це повідомляє Центр інформації УПЦ.

«Двадцять три роки УАПЦ і УПЦ КП ніхто не заважав об’єднуватися, і якщо вони не зробили цього за попередні два десятиліття, то було б дивним очікувати, що це станеться зараз.

Причина того, що їм в черговий раз не вдалося домовитися, наскільки відомо з офіційних джерел, полягає в ультиматумах Київського Патріархату та побоюванні Патріарха Філарета втратити своє предстоятельство в результаті відкритих виборів лідера нового церковного об’єднання. УАПЦ завжди цікавило набуття канонічного статусу. Оскільки Константинопольський Патріархат не обіцяв, що новий церковний союз буде визнаний світовим православ’ям, в статусі УАПЦ і УПЦ КП при об’єднанні нічого б не змінилося», – зазначає владика Климент.

За його словами, Київський Патріархат, замість того, щоб шукати компроміс, намагався примусити Автокефальну Церкву до об’єднання.

«Крім того, як заявляли в УАПЦ, на неї неодноразово чинили тиск державні структури, щоб об’єднання цих двох церковних організацій відбулося. Але, як відомо, чим сильніше тиск ззовні, тим сильніше опір», – підкреслює єпископ.

«УПЦ, зрозуміло, не має ніякого відношення до переговорів між УПЦ КП і УАПЦ. Українська Православна Церква – як в особі покійного Митрополита Володимира, так і нинішнього Предстоятеля Митрополита Онуфрія – не раз заявляла, що відкрита до діалогу між усіма гілками православних в Україні на основі канонів і церковних правил, що існують у світовому православ’ї», – говорить голова Інформаційного відділу УПЦ.

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: