Громаді УПЦ на Вінничині повернули старовинний храм

Громаді УПЦ на Вінничині повернули старовинний храм

18/08/2015 1164
Автор: 

На Вінниччині держава повернула черговий храм у власність громаді Української Православної Церкви. Храм належить до списку «Перлини Поділля» та є пам’яткою архітектури місцевого значення, повідомляє прес-служба Вінницької єпархії.

Підписання акту про повернення державою церковної будівлі Спасо-Преображенського храму с. Луки-Мелешківська Вінницького району у власність релігійної громади відбулося у храмі відразу після богослужіння, 16 серпня. Рішення про передачу було підписане напередодні головою Вінницької облдержадміністрації Валерієм Коровієм. 

Керуючий Вінницькою єпархією УПЦ митрополит Симеон, який взяв участь у урочистій церемонії, зауважив, що хоча громада фактично володіла храмовою будівлею раніше, але офіційна передача колись націоналізованого храму свідчить про розуміння владою необхідності виправлення помилок минулого і відновлення історичної справедливості.

Голова Вінницької облдержадміністрації, звертаючись до вірян, зауважив, що повернення раніше націоналізованого майна, сприяє зміцненню відносин влади і церкви. «Наше спільне завдання зберегти та утвердити гармонійні партнерські відносини з релігійними організаціями усіх конфесій, що є запорукою миру та спокою в області, процвітання незалежної, суверенної та соборної України»,  - зазначив Валерій Коровій.

Митрополит Симеон наголосив, що відтепер громада, як повноправний власних храмової будівлі, має докладати усіх зусиль для її збереження і утримання в належному стані. Владика подякував керівництву області і особисто голові Вінницької ОДА за всебічне сприяння релігійним громадам УПЦ на Вінниччині у вирішенні їх нагальних проблем, в тому числі у питанні повернення храмових споруд релігійним громадам.

За матеріалами офіційного сайту Вінницької єпархії УПЦ

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: