На Закарпатті громада УПЦ оскаржила в суді рішення обласної влади

На Закарпатті громада УПЦ оскаржила в суді рішення обласної влади

02/12/2015 766
Автор: 
Громада УПЦ села Пилипець Міжгірського району подала до суду, щоб скасувати незаконну перереєстрацію себе як осередку Української Православної Церкви на громаду УПЦ КП. Про це Спілці православних журналістів повідомив секретар Хустської єпархії протоієрей Іван Розман.

Зі слів представника єпархії, за час, що минув після несподіваної перереєстрації громади Різдва Богородиці у селі Пилипець на осередок Київського патріархату, громада УПЦ повністю оновила своє керівництво, переобрала «двадцятку» (парафіяльний актив). Тепер оновлена громада оскаржила у суді рішення Закарпатської ОДА, згідно з яким її перереєстрували як громаду УПЦ КП. Дата першого засідання суду ще не визначена.

Нагадаємо, у вересні 2015 року, не повідомляючи про свої наміри Хустську єпархію, обласна влада перереєструвала громаду села Пилипець, змінивши її юрисдикцію. Складність полягає у тому, що всі документи громади УПЦ залишились у очільників минулого складу «двадцятки», який вирішив перейти до Київського патріархату. Замість того, щоб законно зареєструвати ще одну релігійну громаду іншої юрисдикції, тут провели "перереєстрацію" шляхом так званого "референдуму". Були опитані мешканці села, які не мали відношення до релігійної громади УПЦ (яка налічує не менше 160 чоловік).

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: