Собор єпископів: УПЦ не відмовиться від частини України через політику

Собор єпископів: УПЦ не відмовиться від частини України через політику

29/01/2016 1560
Автор: 
Собор єпископів УПЦ засудив спроби окремих політичних та суспільних сил України внести до церковного життя політичну риторику, нав’язати Церкві ту чи іншу політичну позицію. Про це йдеться у зверненні Собору, опублікованому на сайті Синодального інформаційного відділу УПЦ.

«Ми засуджуємо спроби внесення політичної та націоналістичної ідеології будь-яких спрямувань в церковне середовище, оскільки місія Церкви полягає в проповіді Слова Божого людям усіх національностей і будь-яких політичних поглядів, про що говорить нам святий апостол Павел — для всіх я став усім, щоб спасти хоча б деяких (1 Кор. 9, 22). Церква не повинна мислити в категоріях політики чи геополітики, адже це є несумісним із ученням Святого Письма і природою Церкви», – йдеться у зверненні.

Також у зверненні наголосили на помісному характері УПЦ: «Помісний характер нашої Церкви вимагає від нас бути разом із вірними усіх регіонів нашої країни. Вважаємо, що труднощі, що переживає сьогодні наша Церква, багато в чому є наслідком саме такого універсального положення Української Православної Церкви».

«В лоні нашої Церкви перебувають в духовній єдності у Христі ті наші вірні, які в політичному, культурному, суспільному та інших проявах світського життя часто не можуть знайти порозуміння. Лише Церква здатна поєднати їх, і така місія можлива лише тоді, коли сама Церква буде вищою за інтереси світу цього і будуватиме своє земне служіння на Камені, Яким є Христос (пор. 1 Кор. 10, 4)», – також йдеться у зверненні.

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: