У Києво-Печерській лаврі вшановують пам'ять родоначальника чернецтва н ...

У Києво-Печерській лаврі вшановують пам'ять родоначальника чернецтва на Русі – преподобного Антонія

23/07/2015 985
Автор: 

23 липня Православна Церква вшановує пам'ять прп. Антонія Печерського, Київського начальника усіх руських ченців.

Преподобний Антоній († 1073) засновник Києво-Печерського монастиря, один з основоположників руського чернецтва. Народився в 983 році в місті Любечі, недалеко від Чернігова. З юних літ подвижник бажав послужити Богові в чернечому чині. Промислом Божим прп. Антоній удостоївся прийняти чернецтво на Святій Горі Афон. Там він отримав повеління від ігумена повернутися на Батьківщину та звершувати серед земляків свій чернечий подвиг. Разом із цим благословенням майбутній засновник Києво-Печерського монастиря отримав від ігумена пророчу настанову: «Нехай буде на тобі благословення Святої Афонської Гори, від тебе виникне багато іноків». Згодом преподобний утворив перший на руський монастир – Києво-Печерську обитель, через що був прославлений Церквою як начальник усіх руських ченців.

22 липня у головному соборі обителі – Успенському – звершили малу вечірню з акафістом преподобному та Всенощну, яку очолив Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільский та Броварський Антоній (Паканич), який цього дня святкує свій День ангела.

У день самих торжеств, 23 липня, у храмах Лаври відбудеться п’ять святкових літургій.  В Ближніх (Антонієвих) печерах богослужіння звершуватиметься о 5:30 в храмі преподобного Антонія Печерського. По закінченні останньої Літургії в Успенському соборі відбудеться хресний хід на Ближні печери.

За матеріалами сайту Києво-Печерської лаври та офіційного сайту УПЦ

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: