У Новомиргороді відбулася Літургія дл ...

У Новомиргороді відбулася Літургія для дітей з вадами слуху

02/12/2015 850
Автор: 
Цими днями у Свято-Михайлівському храмі міста Новомиргорода на Кіровоградщині вперше відбулася Божественна літургія із сурдоперекладом для глухих і слабочуючих дітей старших класів місцевої спеціалізованої школи-інтернату. Подробиці кореспонденту СПЖ розповіла директор цього навчального закладу Світлана Щербина.

Проповідь на Євангельську тему про апостола Матфея і милосердного самарянина відбулась за ініціативи  протоієрея  Андрія Бобрика, керівника відділу Благодійності і соціального служіння Кіровоградської єпархії УПЦ. «Не заважайте, не бороніть дітям приходити до Мене!», – з таких євангельських слів розпочав священник свою проповідь А зрозуміти церковну лексику дітям допомагала викладач мови жестів  Київської духовної семінарії Ганна Блощинська.

002.jpg

За словами директора школи, з храму діти повернулися за парти, сповнені позитивних емоцій. Так, учениця 8 класу Тетяна Богатир відзначила зрозумілість жестової мови, а Іллі Литвиненку, учню цього ж класу, сподобалась приємна і неповторна атмосфера, яка панувала в церкві.

003.jpg

 «Ми дуже схвально поставилися до першого богослужіння в Новомиргороді  у такому форматі», – підкреслила Світлана Семенівна,- і поширили інформацію про цю  подію серед усіх наших учнів, їх батьків та випускників  школи». Пані Світлана висловилась також про необхідність і надалі проводити подібні благочинні заходи. «Цим самим, сказала вона, – Українська православна церква сприяє  розширенню кругозору глухих та слабочуючих дітей, а також збагаченню їх духовного світогляду та знань з історії релігії.

Цю думку керівника навчального закладу повністю підтримала і  сурдоперекладач Ганна Блощинська. Після її приїзду з Новомиргорода  кореспондент СПЖ знайшов  Ганну Андріївну у київській галереї «Соборна». Виявляється, крім викладацької роботи у столичній духовній семінарії, вона ще очолює єдину в Україні православну недільну школу для дітей з вадами слуху та мовлення  «Чути серцем».

004.jpg

«З 2011 року вона діє при духовно-просвітницькому центрі Кафедрального собору УПЦ  і об’єднала в собі дітей, які не чують, слабочуючих та які не можуть говорити через аутизм, затримку психічного розвитку, генетичні та інші захворювання, - розповіла пані Ганна.- У нас цих діток з радістю підтримують професіонали та спеціально підготовлені волонтери. Це дає змогу приділити увагу кожній дитині».

005.jpg

Унікальність школи в тому, що, під час навчального процесу активно використовується так звана  альтернативна комунікація. Це будь-яка форма мови, крім мовлення, яка полегшує дитині  соціальну адаптацію.

До слова, школу  було створено з ініціативи і благословення спочилого Блаженішого Митрополита Київського і всея України Володимира.

Незабаром на своєму сайті СПЖ докладніше розповість про цей унікальний православний навчальний осередок.

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: