У Вінниці вперше урочисто відзначатимуть Собор Вінницьких святих

У Вінниці вперше урочисто відзначатимуть Собор Вінницьких святих

04/09/2015 1049
Автор: 

14 вересня Церква вперше відсвяткує Собор Вінницьких святих. У Вінницькій єпархії торжества триватимуть чотири дні, з 12 по 15 вересня, і багато що відбуватиметься вперше, повідомляють у єпархії.

Вперше до Вінниці з Греції доставлять мощі преподобного Симеона Стовпника, вперше на богослужінні будуть присутні всі чудотворні ікони Вінницької єпархії, уперше єпархію відвідає Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій, який очолить святкування.

12 вересня на урочистості з Греції у супроводі митрополита Верійського і Наусського Пантелеімона прибудуть мощі преподобного Симеона Стовпника. Зустріч святині відбудеться під час всеношної, яка розпочнеться о 17.00.

13 вересня, в неділю, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі відбудуться дві Божественні літургії: в 6 і 9.00. Всі бажаючі зможуть помолитися біля мощей преподобного Симеона Стовпника і прикластися до святині. О 17.00 у соборі почнеться всеношна.

14 вересня, в день Церковного новоліття, свята Собору Вінницьких святих і преподобного Симеона Стовпника, небесного покровителя Керуючого Вінницькою єпархією, в кафедральному соборі м Вінниці буде звершена урочиста Божественна літургія. Богослужіння, яке розпочнеться о 9.00, очолить Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужитимуть архієреї з України, Білорусі, Молдови, Грузії, Польщі та Греції, а також духовенство Вінницької та інших єпархій УПЦ. О 17.00 у соборі почнеться всеношна.

15 вересня, в день пам'яті преподобних Антонія і Феодосія Печерських, Вінниччина, продовжуючи святкування Собору Вінницьких святих, молитовно відзначить 1000-річчя кончини рівноапостольного князя Володимира. Божественну літургію у Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі очолить Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Богослужіння розпочнеться о 9.00 і буде звершуватися в присутності всіх чудотворних ікон Вінницької єпархії: Браїлівського-Почаївської, Браїлівського-Ченстоховської, Барської, Зіновінской, Писарівської, Кіровської, Тиврівської, Вінницько-Рожецкоі, а також мощей преподобного Симеона Стовпника.

Довідка:

Свято на честь Собору Вінницьких святих встановлений Священним Синодом Української Православної Церкви 1 квітня 2015. У Собор зараховані 15 подвижників, життя і подвиг яких пов'язані з Вінниччиною: святителі Петро Могила, Амвросій (Полянський), Феодосій Чернігівський; преподобні Антоній Печерський, Феодор Острозький, Феофіл Київський; священномученики Олександр (Петровський), Інокентій (Тихонов), Порфирій (Гулевич), Іоанн Мельниченко, Олексій Воробйов і преподобномученика Іоанн (Лаба), Василь (Мазуренко), Євтихій (Качур), Геннадій (Ребеза).

За матеріалами прес-служби Вінницької єпархії

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: