Голова Волинської обладміністрації п ...

Голова Волинської обладміністрації планує вирішити питання з захопленим храмом УПЦ в Угринові

24/07/2015 1008
Автор: 

Про це голова Волинської ОДА Володимир Гунчик заявив під час підсумкової прес-конференції, яка відбулася 22 липня, повідомляє офіційний сайт Волинської єпархії.

«В усіх церквах –  наші люди, волиняни, – сказав він. – Щодо конфлікту навколо храму в Угринові, то я закликаю громаду порозумітися. Втім наголошу, що це –  державна власність, і, якщо громада не може розібратися, то треба буде встановити почерговість для людей, які будуть користувалися храмом. На це я буду націлений».

У Волинській єпархії ситуацію описують, як конфлікт між мешканцями одного села, Угринова, котрі до того мирно ходили в одну церкву.Настоятель протоієрей Ростислав Сапожник прослужив тут 16 років, а конфлікт відбувся у вересні минулого року. Значною мірою йому сприяв основний, так би мовити, місцевий працедавець. У селі відбулося опитування щодо того, до якого патріархату хочуть належати люди: до УПЦ чи УПЦ КП. І якщо перейти до УПЦ КП вирішили (з різних причин, зокрема і аби зеберегти роботу) 330 чоловік, то вірними УПЦ залишилися (навіть під страшенним тиском) 114 чоловік, а ще 70 не підписалися ні за один, ні за інший патріархат. 114 чоловік також мають конституційне право на задоволення своїх релігійних потреб. Проте є не одне відео, яке свідчить: парафіян УПЦ в Угринові силою вигнали з їхнього храму. Наразі парафіяни УПЦ в Угринові моляться у хатині настоятеля. Сільська рада проігнорувала їхнє звернення щодо того, аби у приміщенні старої школи громаді виділили кімнату для проведення богослужінь. Затягується і вирішення багатьох інших питань. Водночас, наприклад, у неділю 19 липня в захопленому храмі, де нині служить священик УПЦ КП, було не більше 40 чоловік, а в хатині отця Ростислава Сапожника – тільки удвічі менше. Тобто захоплений храм наразі не тріщить від бажаючих в ньому помолитися.

Тому пропозиція голови Волинської ОДА щодо почергового служіння у храмі може бути тим рішенням, яке громаді УПЦ в Угринові поверне її конституційне право на задоволення релігійних потреб і сприятиме примиренню мешканців села, вважають в єпархії.

За матеріалами сайту Волинської єпархії

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: