Керуючий справами УПЦ проінформував закордонних журналістів про ситуац ...

Керуючий справами УПЦ проінформував закордонних журналістів про ситуацію в Катеринівці

22/09/2015 1204
Автор: 

22 вересня керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній  провів зустріч з представниками провідних ЗМІ Німеччини, Італії та Австрії. Гості прибули до України, щоб через безпосередньо розібратися в реальній політичній, суспільній та релігійній ситуації в Україні. Про це повідомляє офіційний сайт УПЦ.

Під час зустрічі митрополит Антоній проінформував закордонних представників ЗМІ про поточну ситуацію в міжконфесійній сфері України. Навів приклади розпалювання міжрелігійних конфліктів, останній з яких відбувся минулої доби в Катеринівці.

«Буквально вчора був захоплений наш храм у селі Катеринівка Тернопільської області, – зазначив владика Антоній. – Група з представників Київського патріархату та радикалів з «Правого сектору», вирізавши отвір біля одного з вікон, проникли в приміщення церкви і закрилися там. Коли наші віруючі попросили загарбників покинути храм, який за всіма документами належить громаді УПЦ, була застосована сила. Результат - розбиті голови і поламані пальці у наших людей, для яких довелося викликати машини «Швидкої допомоги».

«Сумно, що подібні випадки відбуваються при повному потуранні місцевої влади та правоохоронних органів», - констатував керуючий справами УПЦ.

Також він розповів про інші факти відвертого нехтування законом. «Незважаючи на те, що суди з питань суперечок за церковне майно починають виносити правомірні, справедливі рішення, це не стримує деяких чиновників від свавілля. Приклад - 4 вересня губернатор Тернопільської області С. Барна, проігнорувавши рішення Кременецького районного суду, який заборонив Тернопільській ОДА вносити зміни до статуту громади храму в с. Колосова, підписав розпорядження про передачу церкви «Київському патріархату». І таких прикладів вистачає», - констатував владика. Гостям були представлені й інші приклади порушення прав віруючих УПЦ, а також передані докладні описи цих фактів англійською мовою.

Митрополит Антоній також зазначив, що з більшістю українських конфесій Українська Православна Церква має рівні стосунки. Однак, цього не можна сказати про відносини з т. з. УПЦ КП, представники якої за підтримки деяких політичних партій, іноді місцевої влади, і навіть збройних формувань продовжують захоплювати храми УПЦ.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: