Кременецька РДА гарантувала спокій гр ...

Кременецька РДА гарантувала спокій громаді УПЦ в селі Колосова

06/10/2015 1451
Автор: 

У Кременецькій РДА пообіцяли спокій на престольне свято громаді Іоанна Богослова УПЦ у селі Колосова.

5 жовтня 2015 у місті Кременець відбувся круглий стіл за участю представників релігійних громад села Колосова та районної влади. Нагадаємо, храм святого Іоанна Богослова, що належить колосівській парафії УПЦ, тривалий час є об’єктом суперечок. Тут вже були і спроби захоплень, і грізні голосні обіцянки з боку радикалів щодо того, що вони заберуть храм у православної громади. 

Під час останньої зустрічі вдалося дійти основного принципу: доки йдуть судові суперечки, районна влада гарантує, що законна власниця культової споруди, громада УПЦ села Колосова, спокійно служитиме у своєму храмі. Відповідальність за це взяв на себе особисто голова РДА Сергій Сімчук, який спілкувався з вірянами Української Православної Церкви. Ситуацію ускладнює те, що 9 жовтня у селі відзначатимуть престольне свято, і до цієї події можуть влаштувати чергову провокацію проти громади УПЦ.

Окрім того, як повідомляє регентка громади УПЦ села Колосова Майя Рамська, днем раніше з вірянами спілкувались представники правоохоронних органів, які запевнили, що все має бути спокійно та що у випадку найменших заворушень одразу прибудуть на місце подій.

Поки що громада УПЦ судиться за те, щоб скасувати «протокол», на підставі котрого її перереєстрували на осередок Київського патріархату. Наступне засідання має відбутись через два тижні, у суді зараз знайомляться з документами по справі, і навряд чи наступне засідання стане останнім. А сьогодні, 6 жовтня, у Тернополі судді розглядатимуть подання обласної державної адміністрації щодо того, щоб позбавити парафію УПЦ її чинного та оформленого права власності на храм.

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: