На Рівненщині православних вигнали з храму, не дають молитися у будинк ...

На Рівненщині православних вигнали з храму, не дають молитися у будинку – селяни влаштували акцію протесту

10/10/2015 1711
Автор: 

Перекрити дорогу, аби мати можливість молитись хоча б у церковному будинку, після захоплення храму, змушені були прихожани Української Православної церкви у селі Чудниця Гощанського району.

Уже більше року у селі прихильники «УПЦ КП» чинять на них тиск різними шляхами та звинувачують у непатріотичності. Перший вияв агресії з боку так званого Київського патріархату стався ще у березні цього року. Під час одного з богослужінь до храму ввірвались кремезні чоловіки разом із деякими місцевими жителями, які перекинули ікони та Євангеліє, витиснули парафіян і захопили церкву. Усе це відбувалось в присутності міліції, яка не перешкоджала діям нападників. Порушивши закони Євангелія та держави розкольники привласнили собі храм, а згодом і церковну будівлю, в якій донедавна вигнана парафія Української Православної Церкви вимушена була здійснювати богослужіння.

Табличку з написом «Власність Київського патріархату» побачили жінки, що напередодні недільного дня прийшли прибрати будинок, в якому моляться після захвату храму. Обурені подібною витівкою, вони зібрали віруючих і зранку 4 жовтня перекрили трасу Київ – Чоп з вимогою відчинити оселю та зобов’язати рейдерів з «УПЦ КП» припинити агресивні нападки в бік Української Православної Церкви. Реакція працівників органів внутрішніх справ та місцевого районного керівництва на акцію протесту була миттєвою – представники «Київського патріархату» були змушені зрізати замки.

Варто зауважити, що 10.02.2015 року рішенням Гощанського районного суду було заборонено «УПЦ КП» виготовляти документи із землеустрою, але сільська рада та так званий Київський патріархат не виконали рішення суду і таки підготували заборонені документи. За інформацією начальника Гощанського райвідділу міліції, за даним фактом відкрите кримінальне провадження за ст. 382 КК України.

Втім, маючи вже кілька попереджень та відкрите кримінальне провадження місцеві розкольники і досі не зупиняються та продовжують порушувати чинне законодавство України. 7 жовтня вони вдруге забили дошками двері й навісили замки на церковну будівлю. В свою чергу, релігійна громада УПЦ вирішила інцидент у правовому полі: повідомила про порушення своїх прав у міліцію та районну адміністрацію. В результаті, конфлікт вкотре вдалось залагодити, але віруючі УПЦ с. Чудниця у боротьбі за свої права налаштовані рішуче, звертаючи увагу громадськості на утиски релігійних свобод.

За матеріалами Рівненської єпархії

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: