Предстоятель Польської Православної Церкви неприємно здивований фактам ...

Предстоятель Польської Православної Церкви неприємно здивований фактами захоплення храмів УПЦ

01/10/2015 1513
Автор: 

Про це Предстоятель Польської Православної Церкви Митрополит Варшавський і всієї Польщі Савва сказав 1 жовтня під час зустрічі з заступником Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви протоієреєм Миколаєм Данилевичем, який перебуває у Варшаві, де приймає участь в роботі Наради ОБСЄ.

«Нас неприємно дивує той факт, що в Україні силою захоплюють православні парафії і дискримінують православних українців. А де ж державна влада, що не захищає людей і не забезпечує їхні релігійні права? Україна хоче бути демократичною державою, але в демократії має бути порядок», – сказав Предстоятель Польської Православної Церкви.

За розмовою, яка відбулася в митрополичій резиденції, протоієрей Миколай Данилевич розповів Блаженнішому Митрополиту Савві про поточну ситуацію з порушеннями прав віруючих Української Православної Церкви, що зокрема виражається в захопленнях храмів, прийнятті дискримінаційних по відношенню до УПЦ постанов окремих місцевих рад тощо. Блаженніший Митрополит Савва зі своєї сторони розповів про статус і права Православної Церкви у Польщі, що регламентуються окремим державним законом від 1991 року, згідно з яким православна меншість в цій католицькій країні володіє всіма необхідними правами.

Предстоятель також розповів про ситуацію з монастирем святих Кирила і Мефодія в Уйковіцах, який був закритий рішенням Священного Синоду Польської Православної Церкви за різні канонічні порушення, серед яких і за випадки співслужіння кліриків монастиря з представниками невизнаної світовим Православ’ям «УПЦ КП». Блаженніший Владика також зазначив, що в храмах Польської Православної Церкви сьогодні помітно збільшилася кількість українців, яким місцеве духовенство надає належну пастирську опіку.

Блаженніший Митрополит Савва запевнив в своїх молитвах за Україну в цей кризовий для нашої держави час і передав слова братської підтримки Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Київському і всієї України Митрополиту Онуфрію.

За матеріалами сайту Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: