У селі Кути на Тернопільщині плануєть ...

У селі Кути на Тернопільщині планується силове захоплення храму УПЦ

17/10/2015 2717
Автор: 

У селі Кути Шумського району Тернопільської області можливе силове захоплення місцевого храму Святої Анни, який належить громаді УПЦ. Про це Спілці православних журналістів повідомив намісник Свято-Іоанівського Загаєцького монастиря ігумен Геронтій.

За словами отця Геронтія, сценарій подій нагадує певним чином те, що відбувалося у Катеринівці. Нещодавно утворена громада Київського Патріархату претендує на храм, право власності на який належить громаді Української Православної Церкви. Будувати свою власну церкву, чи звернутись до органів місцевої влади з проханням виділити приміщення для звершення богослужінь, прихильники КП бажання не виявили, провокуючи тим самим конфліктну ситуацію.

"Якщо зайде мова про те, хто скільки здавав грошей на будівництво храму, то у старости є відповідні записи, - сказав ігумен Геронтій, - в яких відображено хто і скільки віддав своїх коштів. Серед тих, хто вийшов з громади УПЦ немає людей, які здавали якісь значні кошти. Громада нашої Церкви навіть готова повернути ці кошти тим, хто перейшов до Київського Патріархату".

Як і у багатьох населених пунктах, де відбулись силові захоплення храмів, чи спроби захоплення, в Кутах є людина, яка стала підбурювачем розколу. Ним виявився помічник депутата від ВО "Свобода" Ярослав Мусійчук.

На даний момент прихильників УПЦ і КП приблизно порівну. Останні вимагають згоди вірян УПЦ на почергові служіння в храмі. В разі негативної відповіді планується силове захоплення храму, що може відбутися вже завтра, о другій годині дня, після богослужіння.

Однак, жодних рішень про почергові богослужіння органи місцевої влади не приймали, або про них громаді УПЦ невідомо, зауважив клірик УПЦ.

 

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: