У селі Ягодинка на Житомирщині ікона с ...

У селі Ягодинка на Житомирщині ікона святителя Миколая самооновилась і від неї почались зцілення вірян

30/01/2016 2674
Автор: 

Ця дивовижна історія бере свій початок від середини липня минулого року. Саме тоді у невеличке село Ягодинка в Романівському районі Житомирщини до 74-річної пенсіонерки Філії Лопохи приїхала донька Галина з чоловіком Петром. Подружжя, прагнучи допомогти старенькій, заходилося прибирати в хаті. Вирішили протерти від пилу старовинну ікону Миколи Чудотворця. Лик святого і блискуча окладна риза були темними від віку; розсипалась і сама основа ікони. Щоб образ не зіпсувати остаточно, його повернули на своє місце. Але перед цим протерли скло, прикрасили квітами та повісили новий рушник. І хвилин через 5 побачили диво: стара фольга на іконі засяяла, а лик святого Миколая наповнився живими барвами. Ікона оновлювалась сама по собі зверху донизу просто на очах.

Про це відразу дізналося все село. А настоятель місцевого храму святого Олександра Невського ієрей Андрій Кобетяк сказав, що ми маємо справу з проявом Божого чуда, яке відбувається через цю ікону. Журналіст СПЖ зв’язався зі священиком, і він детальніше розповів подробиці дива.

С иконой

– Щоб оновлений образ побачило якомога більше вірян, пані Філія вирішила передати ікону до ягодинського храму, адже, як сказано в Євангелії, святиню «під спудом» ніхто не ховає.

Із благословіння архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима, ікону хресною ходою було перенесено в наш храм. Подія тоді, – згадує отець Андрій, – зібрала кілька сотень людей – майже усіх жителів села та багато приїжджих. Сама хода супроводжувалася особливою благодаттю Божого Духу. Так, одна з прихожанок храму, яка страждала на хворобу ноги, отримала значне полегшення, пройшовши від оселі, де оновилася ікона, до самої церкви, а це – близько трьох кілометрів.

Цікаво, що цей образ багато років тому вже перебував у місцевому Свято-Олександро-Невському храмі, але в роки гонінь на віру його забрали до помешкання Філії Станіславівни, щоб уберегти від знищення безбожниками. Таким чином, сам святий Миколай знайшов собі дорогу додому – до свого храму.

В храме

– У серпні минулого року, – продовжує свою розповідь настоятель, – після молитви перед образом Миколая Чудотворця зцілився німий від народження хлопчик. Це диво сталося на моїх очах. Вперше Іванко з матір’ю Ярославою прийшли до нашого храму якраз у той день, коли ми хресною ходою перенесли ікону до церкви. Вдома мама помітила значні позитивні зміни у сина в розвитку мови. Невдовзі сім’я відвідала храм 14 серпня, у день пам’яті мучеників Маккавейських. Тривала Літургія. До чаші зі Святими Дарами підійшов із мамою хлопчик років восьми. Як і у всіх інших, я запитав його ім’я – як належить перед Причастям. Мати вже хотіла відповісти за нього, але дитя впевнено мовило: «Іоанн». Я ще нічого не зрозумів, бо ж не знав, що хлопчик німий від народження. А мати просто світилася від щастя і після служби розповіла мені цю історію. Потім вони ще не раз приїздили до храму. Будемо і надалі молитися за цю дитину, і нехай Милостивий Господь через святий образ свого угодника святителя Миколая посилає цій родині і всім, у кого трапляється біда, Свою милість.

Крестный ход

– 12 вересня ми вшановували пам'ять нашого небесного покровителя, святого Олександра Невського. Примножити радість престольного свята прибув і наш владика Никодим. На святі було чимало паломників. У цей день біля чудодійного образу святого Миколая було також зафіксовано кілька різноманітних чудесних явищ, що не мають людського пояснення. Одне з них заслуговує на окрему увагу. Одна із приїжджих вірянок мала захворювання горла і могла вживати їжу лише через медичну трубочку. Проте, помолившись біля ікони, жінка відчула неймовірне полегшення. А на братській паломницькій трапезі після святкової служби змогла їсти без жодних проблем.

прихожане

– Одне із останніх чудесних зцілень було зафіксоване зовсім недавно. У село приїздила родина житомирян із п’ятирічним сином. Хлопчик із вадами загального розвитку не міг чітко говорити. Проте, після моєї молитви з батьками та дитиною перед образом святителя Миколая, сталося неймовірне. Вдома він почав впевнено вимовляти окремі слова та фрази. Мова стала набагато чіткішою та зрозумілішою.

в храме

Отець Андрій як настоятель храму перед кожною службою і після неї уважно спостерігає за іконою. Священик помітив, що образ святого Миколая, який раніше був чорно-білим, продовжує оновлюватися. На щоках проявився рожевий відтінок, а губи наповнились живим червоним кольором. Це підтверджує і благочинний Романівського округу протоієрей Ярослав Коверчук, який одним із перших побачив оновлену святиню. Після того він уже кілька разів приїздив до Ягодинки і стверджує, що ікона стає яскравішою. Руки святителя стали чітко окресленими, спочатку вони були значно темніші. Оновилася і весь металевий оклад. Він почав сяяти, і лише невеличка пляма в куточку німба святого залишилася чорною. Миколай Чудотворець ніби свідчить, якою ця ікона була, і якою враз стала. Це ще один доказ чудесного оновлення образу.

Причащение

Між тим, слава про цю ікону вже шириться Україною і навіть вийшла за її межі. У село приїздили паломники з Молдови, віряни з Вінничини, Івано-Франківська. Вони вірять, що Господь почує їх молитви і допоможе. А отець Андрій регулярно служить перед оновленим образом молебень за недужих людей, які звертаються до Миколая Чудотворця з проханнями про зцілення.

Причащение

– Зараз ікона перебуває в храмі, – додав на завершення отець Андрій, – і кожної служби всі бажаючі мають змогу помолитися та попросити перед чудодійним образом особливої Божої благодаті. З благословення владики Нікодима веду за нею постійно спостереження, фіксую чудеса, у яких вона себе проявляє. Після того, як буде зібрано достатню кількість свідчень про зцілення, документи, з благословення правлячого архієрея, передамо до Священного Синоду УПЦ, і він буде приймати рішення про визнання ікони чудотворною. Після цього, окремий день її пам’яті внесуть у церковний календар, і образ далі шануватиметься всією повнотою Української Православної Церкви.

о. Андрей

СПЖ висловлює подяку настоятелю Свято-Олександро-Невського храму о. Андрію Кобетяку за надані фото.

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: