Детально про ситуацію з "Херсонесом Та ...

Детально про ситуацію з "Херсонесом Таврійським"

Детально про ситуацію з "Херсонесом Таврійським"

     Щодо ситуації з "Херсонесом Таврійським"
    Вдалося дещо прояснити ситуацію зі зверненням Кримської єпархії УПЦ щодо нібито передачі їм "Херсонесу Таврійського".
    До анексії Криму єпархія мала договір з українською владою щодо користування храмом св. кн. Володимира та деякими іншими храмовими приміщеннями, що входять до складу музею-заповідника "Херсонес Таврійський". В нових умовах їхнього життя в Криму український договір нова фактична влада не визнає, термін його дії закінчується, іншого в них (єпархії) немає.
   Наголошу, що мова йде НЕ про передачу згаданих храмів у власність, а про передачу в безоплатне користування, як це й було при українській владі. Я би навіть сказав, про підтвердження факту користування. І мова йде НЕ про передачу музея, його експонатів і всієї території музея-заповідника (а це 400 гектарів землі), а лише про користування храмами, що входять до складу заповідника, де священнослужителі єпархії й раніше звершували богослужіння. Фактично, єпархія хоче зберегти можливість користування храмами, як це й було при українській владі. Нічого нового й нічого більше. Тому всі розмови в наших ЗМІ про те, що нібито РПЦ збирається "добити" "Херсонес Таврійський", що нібито хоче зруйнувати пам'ятку ЮНЕСКО, як це роблять бойовики ІДІЛ, не відповідають дійсності.
   Очевидно, що повноцінне вирішення таких питань краще відкласти до того часу, поки не вирішиться ситуація з Кримом взагалі. Бо сьогодні в усіх юридичних питаннях, які стосуються Криму, закладений конфлікт. Але життя триває вже й тепер. І є ризик того, що в один момент керівництво заповідника може просто не пустити священнослужителів в храм.
   Тим, хто починає кричати "зрада", хотів би нагадати про те, як в цій ситуації ведуть себе інші релігійні організації, зокрема Ватикан (РКЦ) у Криму:
   "Католицька Церква в Криму канонічно підпорядковується римсько-католицькому єпископату України. - Мене ніхто не відкликав з посади єпископа-помічника Одесько-Сімферопольського, - зазначає єпископ. Адміністративно, згідно з договором між святим Престолом і Російською Федерацією, був створений Кримський душпастирський округ, на чолі якого – єпископ Пиль."
   Тобто Ватикан, не визнаючи анексії Криму, має при цьому підписаний з РФ договір про створення в Криму душпастирського округу. І ніхто не звинувачує Ватикан в тому, що він з Росією домовився створити свою структуру на території України (в Криму).
  Думаю, що буде не зовсім правильним називати такі ситуації "зрадою", оскільки одна справа - міждержавні конфлікти і війни, інша справа - життя й діяльність релігійних громад в цих вимушених умовах. Не думаю, що потрібно змішувати одне й друге.
  Принаймні, навіть структури деяких гіперпатріотичних конфесій також зареєстровані в Криму за законами місцевої російської нелегітимної там влади.
  Нагадаю, що кримські церковні єпархії продовжують належати до складу Української Православної Церкви.


Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов:

Баба Гапка
Ну Исаакий передали Церкви, будем надеяться что и в Херсонесе храмы передадут

Последние записи