Перемога образу священика

Перемога образу священика

   Перемога образу священика
    Що означає перемога священика УПЦ на Голосі країни? Дозволю собі висловити декілька думок на цю тему.
    Думаю, що це не тільки перемога вокалу, рівень якого в о. Олександра дійсно дуже високий. Але вокал та виконання належно оцінюють тренери, спеціалісти в цій сфері. Люди ж здебільшого голосують за образ, за людину. Люди голосують серцем. Тому, це перемога в тому числі й образу, образу священика.
    Маю відчуття того, що люди, а точніше суспільство, скучило за справжнім образом священика. Я маю на увазі, головним чином, зовнішнє, не церковне або навколоцерковне суспільство, яке бачить лише ті образи священиків, здебільшого негативні, які їм малюють у ЗМІ. Церковні ж люди ці образи достойних пастирів бачать дуже часто. Адже, дійсно, більшість священиків є достойними і позитивними. Але їх не бачать, їх рідко показують по телевізору. Адже і о. Олександра Клименка до певного часу знали лише кілька сотень його прихожан.
    Люди за останній час в нашій країні вже наситилися образами священиків - революціонерів, політиканів, політруків, пропагандистів. Але в храми до них люди не йдуть. Ті храми заповнені людьми, в яких служать священики, подібні до о. Олександра. Люди йдуть до того колодязя, де є жива вода.
Адже якщо люди хочуть послухати про політику, вони йдуть на площі та майдани, а якщо про Бога, то в храми. І біда для священика, якщо він в храмі проголошує те, що люди чують на майданах. Люди тоді, дійсно, голосують ногами.
    В даному випадку о. Олександр сам прийшов до людей, прийшов на їхню територію, де вони його не очікували бачити, і показав образ священика. Той образ, за яким скучила страждена людська душа. Показав цьому світові ікону й красу іншого світу, світу Бога, світу Церкви, світу добра, краси й благодаті.
    П. С. Додам ще: перемога не лише образу, але й змісту. Адже зміст творить собі форму, тобто образ.
Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов:

Последние записи