Інтрига навколо листа Філарета зроста ...

Інтрига навколо листа Філарета зростає

Інтрига навколо листа Філарета зростає

Речник УПЦ КП ініціював проведення прес-конференції о 14:00 з приводу нашумілого листа очільника Київського патріархату на адресу Архієрейського собору РПЦ, який цими днями проходить у Москві. При цьому, є кілька нюансів, які залишаються поза увагою.

Очевидно, що сам пан Зоря буде заперечувати будь-який натяк на те, що лист містить покаянну чи прохальну тональність. Ясна річ, що молодій команді в УПЦ КП, яка складається з ряду амбітних осіб, подібна заява їхнього духовного лідера просто не вигідна.

 Разом з тим, потрібно зауважити, що Філарет надсилає листи на синоди і собори РПЦ чи УПЦ вже не вперше, однак жоден з них не був написаний у подібному контексті. Частіше за все, попередні листи містили характер звернення триумфаторів до переможених, типу "приєднуйтесь до нас!", "ми самі собі господарі", "давайте будувати єдину помісну без Москви" і т.п.

Цього ж разу і тон і зміст листа зовсім інший. Немає тієї зверхності, яка була у попередні рази, немає нахабних закидів та звинувачень... є конкретний заклик до примирення, визнання власних помилок, прохання про скасування усіх канонічних покарань і анафем, і насамкінець: "прошу прощения во всем, чем согрешил...". Якщо просить в Собору РПЦ про подібне, отже визнає, що в цьому питанні все залежить від них.

Лист написаний російською мовою, не на офіційному бланку, не завірений печаткою, а у підписі значиться "ваш собрат Филарет" без всяких там "патріарх Руси-України".

Суєтливість навколо даного питання офіційних представників УПЦ КП свідчить про те, що, скоріш за все, мало хто з них знав про існування подібного звернення Філарета на собор РПЦ. Та і взагалі, подібний лист, згідно елементарних норм, якби був інійований у надрах УПЦ КП, був би для початку затверджений щонайменше їхнім Синодом. А тут виходить, о він ніби писав його від себе.

Зрештою, запитань багато... відповіді, сподіваюсь, почуємо. Залишається сподіватись, що ці відповіді дасть сам Філарет, і що вони не будуть продиктовані якимось тиском, який міг мати місце цієї ночі.

І ще одне: якщо на прес-конференції Філарета не буде, або ж хтось говоритиме за нього, можна вважати, що тиск таки був.

Точинский.png

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов:

Последние записи