Спростування Запорізької єпархії щодо т.з. невідспівування загиблих во ...

Спростування Запорізької єпархії щодо т.з. невідспівування загиблих воїнів

03/10/2015 1115
Автор: 

У випуску «ТСН – Новин» від 2 жовтня 2015 року в сюжеті під назвою «У Запоріжжі поховали безіменних героїв трагедії під Іловайськом» журналісти сумнозвісного каналу “1+1″ подали неправдиву інформацію, ніби то під час поховання безіменних солдат на Кушугумському кладовищі «спільну панахиду за полеглими відслужили представники усіх релігійних конфесій, за винятком УПЦ Московського патріархату».

У зв’язку з цим Запорізька єпархія виступила із спростуванням цієї дезінформації та обуренням цинізмом, який був проявлений журналістами каналу «1+1» у висвітленні обставин віддання останньої шани захисникам Вітчизни. Адже в день поховання загиблих воїнів запорізьке духовенство УПЦ звершувало двічі заупокійні богослужіння: перед початком жалобної церемонії був відслужений повний чин відспівування, а опісля – заупокійна літія, на якій були присутні журналісти, чиновники, волонтери та військові.

Натомість згадана репортерами «спільна панахида» представників релігійних конфесій взагалі не може називатися такою священнодією, оскільки складалася з набору вибраних молитов та піснеспівів з панахиди, котрі загалом тривали 5 хвилин. Не обійшлося у згаданій ситуації і без провокативних дій з боку місцевої влади. У своєму запрошенні на даний захід, яке було надіслано напередодні наприкінці робочого дня, керівник Департаменту у справах культури, національностей і релігій зазначав, що воно почнеться 2 жовтня о 9:00 та буде складатися з двох частин: у першій – звершать панахиду священнослужителі УПЦ, а у другій – всі представники інших конфесій. Не дивлячись на це, хід заходу був кимось змінений, і духовенство Запорізької єпархії УПЦ відслужили заупокійну літію після «спільної панахиди», на якій були присутні все ті ж журналісти, чиновники, волонтери та військові.

Керуючий Запорізькою єпархією архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука підкреслює, що такими діями представники запорізької обласної влади та канал «1+1» розпалюють ворожнечу поміж українцями, сприяють поглибленню поляризації суспільства, а також тому, щоби Україна продовжувала обливатися кров’ю своїх синів та доньок із-за того, що її роздирають «вовки в овечих шкурах», як ззовні, так і зсередини.

Офіційний сайт УПЦ, за матеріалами Запорізької єпархії 

 

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: