Депутат від ВО «Свобода» роздмухує на ...

Депутат від ВО «Свобода» роздмухує на Волині міжрелігійну ворожнечу?

15/01/2016 1388
15 січня Інтернет-видання «Вголос» опублікувало інформацію про те, що у селі Ласків Володимир-Волинського району громадою УПЦ нібито «незаконно захоплені будівля та земельна ділянка». Про це йшлося під час сесії Володимир-Волинської районної ради, запит до прокуратури озвучив депутат від ВО «Свобода» Петро Козлюк. Спростував ці звинувачення нинішній очільник Покровської релігійної громади УПЦ у селі Ласків о. Тарасій Панасевич.

Як йдеться у запиті «свободівця», до нього, нібито, звернулись мешканці села Ласків, котрі пожалілись, що громада УПЦ у незаконний спосіб заволоділа у селі нерухомим майном. Зі слів священика, осередок Української Православної Церкви недавно завершив свою юридичну реєстрацію, і цей процес був доволі тривалим, оскільки потрібно було впорядкувати всі документи так, як цього вимагає законодавство.

Сам отець Тарасій служить у Ласкові трохи більше року, а православна громада почала здійснювати богослужіння ненабагато раніше – приблизно два роки тому. Зі слів священика, самі селяни випросили у тодішнього сільського голови, щоб він надав їм для цього хоч якесь приміщення, і сільська рада на усних домовленостях впустила громаду УПЦ до колишнього складу-магазину.

Про будь-яке «незаконне заволодіння» нерухомого майна, що належить територіальній громаді, йтися не може, принаймні тому, що приміщення використовувалось відкрито, без порушень чинного законодавства і з відома місцевої влади, що легко доведуть свідки – мешканці Ласкова.

Зі слів священнослужителя, на це майно у селі ніхто більше не претендує. Прихильники Київського Патріархату ходять на богослужіння у сусіднє село Новосілки і будувати власне приміщення для молитов поки що не збираються. У Ласкові, натомість, існують громади свідків Єгови та «п’ятидесятники», які також моляться у власних приміщеннях.

Тому запит «свободівця» є, як мінімум, безпідставним, якщо не наклепницьким: ніякої шкоди віряни УПЦ нікому не заподіюють, а політик, очевидно, просто піариться на «модній» нині темі.

Уладнавши справи з реєстрацією, новий очільник громади УПЦ села Ласків, звісно, звернувся до сільської ради з проханням узаконити своє користування ділянкою та приміщенням. Однак на останній сесії сільської ради, що відбулася тиждень-два тому, відповідне рішення прийняти не вдалося. З 13 депутатів на сесію прибули тільки 7, з яких «за» проголосували четверо, а троє – утрималися. Відповідно, це вважається недостатнім для ухвалення.

Зі слів священика, решта депутатів сесію проігнорували, оскільки знали, що тут буде розглядатись питання церкви. А це, як відомо, останнім часом – складна та болюча тема, якщо врахувати кількість негативу, що виливають на УПЦ її політичні опоненти.

Возврат к списку

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: