Домівка – потужний ресурс для підтрим ...

Домівка – потужний ресурс для підтримки сім'ї, якщо атмосфера – дружня, – вчені

12/01/2017 200
Автор: 
Дослідження «Домівка як життєве середовище людини», підтвердило, що якщо в оселі не заохочується відпочинок і розвиток, то може виникнути стан відчуження. Про це повідомляє Правмір

«Якщо в домі недостатньо місця для відпочинку та розвитку, а психологічна обстановка в сім'ї залишає бажати кращого, то може виникнути стан відчуження. Одна з його характеристик – скорочення часу, проведеного в рідних стінах», – пишуть автори книги.

Одна з тем, порушених у книзі – образ оселі. Вчені провели дослідження, в результаті якого з'ясувалося, що цей образ у свідомості сучасної людини дуже багатогранний.

«Домівка як простір одночасно стабільний і легко змінюваний (через заміну штор, перестановку меблів) може бути потужним ресурсом для підтримки мешканців: місцем, де вдається відпочити, зосередитися, «розкласти по поличках» складні переживання, зайнятися творчістю. Дім може бути місцем з історією, що нагадує про сім'ю, а може бути ще не реалізованою мрією», – йдеться в тексті книги.

Автори також розглядають такі поняття як прихильність до оселі й відчуження від неї. Чим довше людина живе на одному місці, тим більше вона до нього прив'язана, підтвердили результати опитування, проведеного вченими серед більш ніж 300 москвичів і жителів Підмосков'я.

Повернення до списку

Ваш коментар

Додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів: