Предстоятель УПЦ: В усвідомленні своє ...

Предстоятель УПЦ: В усвідомленні своєї гріховності чернець досягає блаженства

12/10/2017 85
Автор: 
Преподобні Печерські жили в насолодженні Святим Духом. Вони йшли від світу і там знаходили те, що ми не можемо знайти в світі. Про це сказав у день пам'яті преподобних отців Печерських, що в Ближніх печерах почивають, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, пише сайт Києво-Печерської лаври.

Предстоятель підкреслив, що преподобні Печерські – це наші молитовники і наші захисники перед Богом. «Це – наш приклад, який ми повинні в міру своїх сил наслідувати. Преподобний Антоній є засновником руського монашества, тобто не тільки цієї святої обителі, а й усіх монастирів, які були і є на Святій Русі.

Багато хто задає питання, що таке монашество? На це питання є багато відповідей. Одні кажуть, що це постійна молитва, інші кажуть – це розумний і помірний піст, але піст на все життя, треті кажуть, що це служіння Богу і служіння ближньому, інші кажуть, що це нестяжання і зречення від усіх мирських багатств і скарбів, і проведення в цьому нестяжанні всього свого життя. У одного отця запитали, що таке монашество, і він відповів: "Монашество – це блаженство".

Коли людина приходить в монастир, вона починає своє життя з того, що вона віддається послуху, живе не зі своєї волі, а за тим, що їй говорить священноначалля. Вона починає обмежувати себе і боротися з гріхом. Внаслідок цієї боротьби з’являється осмислення того, хто людина є насправді, і пізнання Господа. Людина дослідно усвідомлює, що без Бога вона – ніщо. Це усвідомлення своєї нікчемності і повної залежності від Бога називається вбогістю духовною, яка є блаженство», – розповів Блаженніший владика.

«Преподобні жили в насолодженні Святим Духом. Вони йшли в затвор, йшли від світу і там знаходили те, що ми не можемо знайти в світі. Вони знайшли там Бога. Бог був з ними. Він наповнював їх Своєю благодаттю і силою. Він втішав їх. І вони нічого іншого не хотіли, крім як перебувати в цьому блаженстві», – зазначив Блаженніший Митрополит Онуфрій

Читайте матеріали СПЖ тепер і в Telegram.

Повернення до списку

Ваш коментар

Додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів: