Іудеї проти: навколо цвинтарних робіт ...

Іудеї проти: навколо цвинтарних робіт УПЦ КП в Луцьку новий скандал

12/10/2017 67
Автор: 
Іудейська ортодоксальна релігійна громада Луцька відмовилась брати участь у перепохованні жертв луцької в'язниці, необхідність якого виникла внаслідок проведення самочинних робіт з ексгумації. Про це вони повідомили органи влади в офіційному листі, пише Volyntimes.com.ua.

Як повідомляється, іудейська громада обурена масовими порушеннями чинного законодавства, ігноруванням моральних та релігійних принципів перепоховання й наругою над останками мучеників.

Скандал виник внаслідок проведення самочинних робіт, які, під виглядом реконструкції пам'ятки архітектури національного значення Монастиря бригідок, вже кілька років проводять представники УПЦ КП. Роботи були розпочаті неофіційно після того, як майже всі будівлі пам'ятника було передано у постійне користування УПЦ КП в 2014 році.

Нещодавно там були проведені і ексгумаційні роботи, і іудейську громаду офіційно запросили на церемонію перепоховання.

У зв'язку з відмовою брати участь у церемонії перепоховання останків, виявлених під час самочинних робіт з благоустрою на території Державного історико-культурного заповідника м. Луцька в охоронній зоні пам'ятки національного значення «Монастир бригідок», громада висловила низку заперечень.

«Значна частина в’язнів луцької тюрми в 1941 році були саме мешканці міста Луцька, що представляли цю (єврейську – ред.) етнічну палітру. На жаль, при висвітленні питань трагедії, що відбулась в червні 1941 року, це повністю, а можливо, штучно ігнорується

Про проведення ексгумації не було жодним чином повідомлено Іудейську ортодоксальну громаду, яка є повноправним представником релігійної громади м. Луцька, що діяла в довоєнний період і сповідувала спільні з нею релігійні закони та культові традиції», – йдеться в листі.

Читайте матеріали СПЖ тепер і в Telegram.

Повернення до списку

Ваш коментар

Додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів: