14 листопада – пам'ять святих Косми і Д ...

14 листопада – пам'ять святих Косми і Даміана Асійських

14/11/2017 240
Автор: 
Святі Косма і Даміан були родом з Малої Азії. Їх батько-язичник помер, коли вони були ще зовсім малими дітьми. Вихованням братів у християнському благочесті займалася мати, Феодотія.

Приклад матері і читання святих книг зберегли їх у непорочному житті за законом Господнім, Косма і Даміан зросли чоловіками праведними і добродійними. 

Освічені і майстерні лікарі, вони стяжали благодатний дар Духа Святого – силою молитви зцілювати душевні і тілесні недуги людей, лікувати навіть тварин. У гарячій любові до Бога і ближніх брати несли своє служіння. 

З хворих, яких лікували святі, вони ніколи не брали ніякої плати, суворо дотримуючи заповідь Господа нашого Іісуса Христа: «Задарма одержали, задарма давайте». Слава про святих Косму і Даміана пройшла всією округою, і люди назвали їх безсрібниками.

Одного разу святих покликали до тяжко хворої жінки, лікувати яку відмовилися всі лікарі через її безнадійний стан. По вірі Паладії (так знали недужу) і ревній молитві святих братів Господь зцілив вмираючу, і вона встала зі свого одра абсолютно здоровою, славлячи Бога.

Сповнена вдячності до цілителів і бажаючи, щоб вони прийняли від неї хоч якийсь дар, Паладія таємно прийшла до Даміана. Вона принесла йому три яйця і сказала: «Прийми цей малий дар в Ім'я Святої Живоначальної Трійці – Отця, Сина і Святого Духа». Почувши Ім'я Святої Трійці, безсрібник не посмів відмовитись. Косма ж, дізнавшись про те, що трапилося, дуже засмутився. Він подумав, що брат його порушив їхню сувору обітницю.

Незабаром виповнився час святому Космі відходити до Господа. Вмираючи, він заповів, щоб брата не ховали поруч з ним.

Через короткий час помер і святий Даміан. Всі були у великому подиві, де буде могила Даміана.

Але тут, з волі Божої, сталося чудо: до людей прийшов верблюд, якого колись святі вилікували від сказу, і промовив людським голосом, щоб, не сумніваючись, поклали Даміана поруч з Космою, тому що не ради мзди прийняв Даміан дар жінки, а ради Імені Божого.

Чесні мощі святих братів були покладені разом в Феремані (Месопотамія). По смерті святі безсрібники вчинили багато чудес. Святі брати Косма і Даміан вважаються покровителями святості і непорушності християнського шлюбу, опікунами подружнього життя.

Повернення до списку

Ваш коментар

Додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів: