На Афоні згадують Святого Зотика Сиро ...

На Афоні згадують Святого Зотика Сиротогодувателя

11/01/2017 178
Автор: 
12 січня на Святій Горі згадують дивовижного афонського святого – мученика Зотика. Про це повідомляє «Православна спадщина України на Святій Горі Афон» 

Дитинство Зотика пройшло в Римі, його батьки були відомим шляхетним подружжям. Хлопець був не по літах розумний, і у 330 році Костянтин Великий запросив його до Константинополя.

У цей час в місті лютувала проказа, і імператор наказав топити в морі всіх заражених. Але Зотик вирішив заступитися за хворих людей та придумав план.

Він попросив у Костянтина Великого золото, щоб купити дорогоцінних каменів для скарбниці. Отриманими грошима Зотик підкупив катів та звільнив прокажених. Він сховав прокажених у містечку Елеон, де побудував нічліг. Він дбав про них тривалий час, через що в місті утворилися фінансові труднощі.

У 337 році Костянтин Великий помер, і в права вступив його син Констанцій, який був аріанином. Бажання Зотика рятувати прокажених він вважав небезпечним, побоюючись поширення зарази у Константинополі.

Коли захворіла дочка імператора, Констанцій наказав її вбити разом з іншими прокаженими. Але Зотик врятував дівчину, заховавши в Елеоні.

Тим часом в імперію прийшов небувалий голод, в якому хотіли звинуватити Зотика. Але той першим прийшов до імператора. Констанцій запитав, де ті дорогоцінні камені, які той купує стільки часу. Зотик відвіз імператора в Елеон.

Розгніваний Констанцій, прийнявши цей вчинок за особисту образу, наказав прив'язати святого до мулів та волочити по землі. На місці його смерті відкрилось джерело, від якого безліч людей отримували зцілення.

Згідно з переказами, мули заговорили, засуджуючи вчинок Констанція. Тоді імператор наказав з почестями поховати Зотика та допомагати прокаженим, скасувавши їхню страту.

Повернення до списку

Ваш коментар

Додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів: