«Кого далі судити будемо – Бога?» Соцм ...

«Кого далі судити будемо – Бога?» Соцмережі – про кримінальну справу проти УПЦ

12/01/2018 101
Автор: 
Порушення кримінальної справи проти Запорізької єпархії УПЦ викликало масу емоцій у користувачів соцмереж – від їдкого сарказму до нестримного обурення. СПЖ зібрав найбільш яскраві висловлювання священиків та мирян.

«Оце прецедент!!! Це нас за непричащання розкольника тепер саджатимуть?» – дивується священик УПЦ Ігор Шумак.

Шумак.png

«Тобто шабаш радикалів біля Лаври, захоплення храмів, заклики на уніатських та капешних сайтах, а також у соцмережах гнати "московських попів" – це не розпалювання релігійної ворожнечі, а те, що священик вчинив за церковними правилами, розпалювання? На тих, хто завів цю справу потрібно заводити зустрічну за порушення Конституції в частині свободи віросповідання», – переконаний священик УПЦ Геннадій Шкіль.

Шкіль.png

Згоден з ним священик УПЦ Володимир Пучков: «Он як! Значить, у захопленнях храмів, зриві богослужіння, вандалізмі, невиконанні судових рішень і в наклепі складу злочину немає, а у відмові відспівувати є? Хто б пояснив нашій вічно зрячій Феміді, що з такою косоокістю варто було б носити пов'язку хоча б із суто естетичних міркувань?»

Пучків.png

«Що ж, можна сказати, що в Україні стаття 35 Конституції країни "Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від Церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова" більше не діє, – констатує фотограф Сергій Рижков. – Сьогодні представники силових структур показують свій намір покарати релігійну громаду, яка не вподобалася владі, і включили для того всі інструменти. <...> Викликає подив поведінка інших конфесій, в тому числі і Київського патріархату. А якщо завтра зміниться влада – якому Богу будете молитися?»

Рижков.png

«Це повне, дике, варварське свавілля і тоталітарщина! – не стримує емоцій користувач Мирянин Василій. – І це помилка тих, хто затівав увесь цей скандал. Автори цієї багатоходівки перегнули палицю, бо одна справа – словесні суперечки та інформаційна війна, і зовсім інша справа, коли відбувається очевидне нехтування конституційного права на свободу совісті! Що буде наступним? Кримінальна відповідальність за використання слова "розкольники" та відмову проводити спільні богослужіння з УПЦ КП? Вони не розуміють, що такі формулювання виглядають як повне мракобісся! Цікаво буде послухати реакцію о. Кирила Говоруна та інших внутрішніх критиків УПЦ. Як вони зможуть виправдати це дике свавілля? Як можна притягати до кримінальної відповідальності за переконання та слідування церковним канонам?! Якщо вони промовчать або виправдають – це буде жирний і остаточний хрест на їх інтелектуальній та просто людській совісті. Ганьба їм у такому разі!»

Мирянин Василь.png

«Як добре, що за часів Христа в Іудеї не користувалися українським КПК, а то пішов би Спаситель під суд по 161-й статті Кримінального Кодексу за образу почуттів фарисеїв і саддукеїв та приниження їх честі та гідності, – пише публіцист Олександр Єрмоленко. – Впаяли б штраф від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмежили б свободу на строк до п'яти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років чи без такого і кінець на цьому!»

Єрмоленко.png

«ГПУ остаточно з'їхала з глузду, – впевнена юрист Олена Льошенко. – Не існує таких конституційних прав як "бути хрещеним", "бути вінчаним", "бути розвінчаним", "бути посповіданим", "бути відспіваним", "бути прощеним Богом", "бути обрізаним", "право дотримуватися посту або Шабату по суботах", "святкувати Пасху, рамадан" і т. п. <...> У кожного може бути своя віра та свої традиції чи обряди. Кожен є вільним у виборі релігії та віросповідання, або може не сповідувати нічого взагалі – і ось це вже і є те саме конституційне право. І Церква у нас відокремлена від держави!!! <...> Справа розвалилась зі старту. Неуки тупі та піарники. Або може... менше пити треба?! P. S. А може? ця влада хоче ще й проводити всі обряди замість Церков?»

Льошенко.png

«Один крок до журналу "Безбожник" та храмів під картоплю», – упевнений журналіст Денис Рафальський.

Рафальський.png

«Тепер, якщо мені відмовлять у свинячому стейку в синагозі, або, наприклад, не захочуть хрестити мого хом'яка в мечеті, то прошу прокуратуру вважати це образою моїх релігійних почуттів та вживати заходів», – іронізує журналіст Денис Гороховський.

Горохівський.png

Приблизно в тому ж ключі міркує політолог Павло Карназицький: «Прокуратура справу шиє проти єпархії УПЦ за те, що Церква нібито дискримінує віруючих інших конфесій відмовою у виконанні над ними обрядів своєї Церкви. Як вам дурість подібного звинувачення? Завтра вас звинуватять в антисемітизмі за те, що рабину некошерного сала не запропонували».

Карназыцкий.png

«У покидьків з ГПУ та з Банкової не залишилося інших аргументів проти народу, що їх ненавидить, окрім закручувати гайки. Та різьба зірветься, це неодмінно. А на їхню різьбу, і дуже скоро, ми знайдемо тугий болт», – обурюється політолог Михайло Павлів.

Павлів.png

«ДОЖИЛИ, – пише журналіст Олександр Воєйков. – Кого далі судити будемо? Бога?»

Воєйков.png

Читайте матеріали СПЖ тепер і в  Telegram.

Повернення до списку

Ваш коментар

Додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів: