Московський Патріархат обговорить за ...

Московський Патріархат обговорить заяву УГКЦ про Хресний хід на Комісії з православно-католицького діалогу

03/08/2016 375
Автор: 
Відділ зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату вважає справою невідкладної необхідності повернення до теми канонічних та пастирських наслідків унії на засіданні Змішаної комісії з православно-католицького діалогу, у зв'язку з обвинуваченням Хресного ходу УПЦ в нещирості і політичних мотивах. Про це йдеться в заяві Служби комунікації ВЗЦЗ.

«З цих заяв, які дихають ненавистю, очевидно, що канонічне Православ'я залишається мішенню запеклих нападок для уніатських лідерів. Протягом століть уніати намагалися розправитися з Православ'ям за допомогою світської влади, коли це було можливо, або за допомогою різного роду інсинуацій, фальсифікацій та обману. І сьогодні своїми політизованими заявами греко-католицьке керівництво знову намагається вбити клин між православними та католиками, перешкодити нормалізації міжцерковних відносин і розвитку діалогу на Україні. Зрозуміло, що керівники УГКЦ не розташовані вести якийсь конструктивний діалог з канонічним Православ'ям заради досягнення миру і взаєморозуміння. Будь-яка ініціатива Української Православної Церкви, навіть така благородна як Всеукраїнський хресний хід, зустрічає з боку греко-католиків лише люті нападки», — підкреслюється в Заяві.

Повернення до теми канонічних та пастирських наслідків унії планується на наступній пленарній сесії Змішаної комісії з православно-католицького діалогу, запланованого на 15-22 вересня 2016 року в місті Кьети (Італія).

Нагадаємо, 19 липня на офіційному сайті УГКЦ було опубліковано інтерв'ю колишнього голови цієї церкви кардинала Любомира Гузара, який звинуватив Священноначаліє Української Православної Церкви в нещирості і політичних мотивах: «Ці хресні ходи проголосила й організовує Українська Православна Церква. Це все виглядає як підступна хитрість. Це цинізм, гірше якого важко щось уявити».

Повернення до списку

Ваш коментар

Додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів: