Політексперт про Хресний хід: я сподів ...

Політексперт про Хресний хід: я сподіваюся, що влада прислухається до голосу розуму і любові

30/07/2016 374
Автор: 
Всеукраїнський Хресний хід дає надію, що влада прислухається до цього голосу розуму і голосу любові. Про це заявив директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський в ході телемарафону СПЖ з Всеукраїнського Хресного ходу – 2016.

Радикали розуміють, що Хресний хід становить для них небезпеку, тому єдиний вихід для них — «запобігти подібних акцій в майбутньому, запустити маховик репресій — такий, який дав би можливість всіх, хто дозволив собі підняти голос проти їхньої позиції — щоб вони не змогли цього зробити. Така небезпека є, і це — дилема, яка сьогодні стоїть перед Порошенко. Або він піде по шляху розуму і надії — і тоді йому треба буде серйозно розібратися з тими, хто штовхає його на війну, або він буде пішаком, і без нього все одно обійдуться», — підкреслив політолог.

Хресний хід і «те, що відбулося — це певний шанс для Порошенка. Шанс збагнути, що з цього боку, з боку миру — є величезна сила. У всякому разі, правда — точно на їхньому боці. Або, як казав Обама, «ці люди — на правильному боці історії». Це очевидно, і Порошенко не може цього не розуміти. Питання тільки в тому, чи готовий він на них спертися», — сказав він.

Михайло Погребинський додав, що в цьому випадку «тиск з боку партії війни буде не таким суттєвим для нього, і він може — а я не вважаю його безнадійним. Я вважаю його заблудженим, наробившим масу помилок, але — не безнадійним. Це означає, що у нього є шанс вирівняти свою лінію і піти по шляху пошуку якогось компромісу і миру, тому що все, що він досі говорив — це розмови — про мир, а дії — про війну. Тому, я вважаю, що надія завжди вмирає останньою».

«Зараз з'явилася надія Порошенко — такий каламбур — Надія Савченко, яка говорить, що треба просити вибачення у матерів обох сторін конфлікту, які втратили своїх дітей, і треба домовлятися і шукати якийсь компроміс. Є шанс. Подивимося, чи скористається він цим шансом, чи ні», — резюмував політексперт.

Повернення до списку

Ваш коментар

Додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів: