Учасники Всеукраїнського Хресного хо ...

Учасники Всеукраїнського Хресного ходу стали жертвами невігластва і провокацій, — журналіст

08/08/2016 502
Автор: 
Дискусія в українському суспільстві з приводу святкування Дня Хрещення Русі в цьому році пов'язана "з невіглаством", в той час як ще в недавні роки по центральним телеканалам демонстрували фільми, присвячені цій даті, проходили круглі столи і конференції: "громадян просвіщали, нагадували про сенс і ролі Хрещення Русі у долі наших народів". Про це заявив у понеділок церковно-громадський діяч Василь Анісімов, повідомляє Інтерфакс.

За його словами, "у нинішньому році вся інформація звелася до брехні, злоби, інсинуацій та провокацій проти Всеукраїнського Хресного ходу молитви, любові і миру, який проводила Православна Церква України до свята", — сказав журналіст.

Він вказав на безпрецедентність провокацій щодо хресного ходу і нагадав, що в минулому році в Києві людей на хресній ході було не менше, але ніхто нічого не перевіряв і "поліцейські були якимись непомітними".

"У нас завжди було дуже трепетне ставлення до хресних ходів, паломництва, що пов'язано, в першу чергу, з наявністю стародавніх всеправославних святинь, таких як Києво-Печерська та Почаївська лаври, і багатовіковою всенародною традицією паломництва до святих обителей. Історики кажуть, що навіть коли цариця Єлизавета Петрівна або Катерина Велика відвідували Київ, то третина шляху, від Новгород-Сіверського, йшли пішки", — зазначив Василь Анісімов.

Він також вважає, що розкольники не повинні брати участі у Дні Хрещення Русі. "Це ж блюзнірство! Денисенко відлучений від Церкви через анафематствування. Його навіть на поріг жодного православного храму ніхто не пускає. У нас же влада водить його по всім християнським святам", — підкреслив він.

Нагадаємо, у Хресному ході, який розтягнувся на кілька кілометрів, брало участь до 100 тисяч віруючих.

Повернення до списку

Ваш коментар

Додавати коментарі можуть лише авторизовані користувачі
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів: