День пам'яті Матушки Аліпії у Свято-Покровському Голосіївському монаст ...

День пам'яті Матушки Аліпії у Свято-Покровському Голосіївському монастирі

Пятница, 30 Октябрь 2015 17:57
1306

Сьогодні особливий день для Свято-Покровського Голосіївського монастиря та кожного, хто знайомий зі світлою матушки Аліпії. Саме 30 жовтня, 1988 року, вона відійшла до кращого світу, і сьогодні православні святкували 27 річницю упокоєння праведної стариці.
 
Монахиня Аліпія прославилася тим, що ще за комуністичного режиму 1979 року оселилася на руїнах знищенного більшовиками Голосіївського монастиря. За роки свого служіння вона стала справжньою душею зруйнованої святині, започаткувала її духовне відродження задовго до того, як віряни почали відбудовувати її стіни.  
 
Свято дня пам’яті матушки Аліпії не входить до загальноправославного календаря і могло б здатися дуже місцевим, якби не надзвичайна популярність образу стариці. Слава про її праведне життя та баготочисельні чудеса розійшлася далеко за межі Київа.  Тисячі вірян звідусіль приїздять сюди кожного року і сьогодні у монастирі нас знову зустрів натовп натхненних людей.
 
Також на свято приїхали православні ієрархи. А саму святкову службу очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.
Але зрештою вся увага була прикута до світлого образу матушки Аліпії. Черга, що згуртувалася біля входу до її усипальні, вражала. І кожна людина тут не випадкова, кожний зі своєю історією, що зв'язувала з матушкою, зі своїм особистим дивом чи надією на те, що воно станеться.

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: