Інтерв'ю намісника Почаївської Лаври ...

Інтерв'ю намісника Почаївської Лаври митрополита Володимира

Среда, 26 Август 2015 16:23
1713

Владико, сьогодні добігає кінця останній, сьомий день, великої Хресної ходи з Кам’янця-Подільського до Почаєва. Вже за годину паломники будуть у Почаївській Лаврі. Скажіть будь-ласка, що означає Хресна хода для Вас та усієї Церкви?

Відповідаючи на Ваше запитання, я хотів би похвалити хрестоходців. Хочу сказати: «Жив наш Бог і жива наша Віра», пройти за декілька днів полями, пильними дорогами, долаючи таку відстань, це дуже непросто і складно. Але ми бачимо, що у наших хрестоходців жива віра, і вони вняли словам Апостола Павла, який каже: «сердцем веруют к праведности, а устами исповедуют ко спасению», і вони своїм трудом свідчать про свою велику віру та уповання на милість Божу.

Хресний хід – це особливий молебень, який має особливу благодатну силу. Хресний хід установлений на честь Голгофських Христових страждань, тому наші паломники, наші прихожани, засвідчують свою віру і хочуть принести певний труд до великого свята, яке наближається, Успіння Божої Матері, тому вони і трудяться таким славним трудом.

Останнім часом, певні сили, кажуть, що Церква якась чужа для українців, що Церква не розуміє український народ, віддаляється від нього. Скажіть будь-ласка, як розуміти такі вислови на фоні такого масового Хресного ходу?

Я думаю, що все це неправда. Цей багатотисячний Хресний хід свідчить про те, що, дійсно, народ переживає за Церкву, і Церква переживає за народ, і завжди Церква була з народом. А тому ми будемо посилювати свої молитви, щоб Господь просвітив тих, які неправильно розсуждають і неправильно оцінюють справу Христової Церкви. В цей, такий важливий і складний час, Хресний хід і труд цих людей, можна сказати, що вони вимолюють у Бога нашій країні мир, а людям – взаєморозуміння.

У час коли посилися інформаційні атаки на Церкву, як Церква надалі буде відповідати на це?

Церква буде відповідати тільки терпінням і любов’ю, тому що Господь так і заповідає, так і вчить нас, щоб ми за зло воздавали добром, а за ненависть – любов’ю. У нас немає інших засобів – тільки молитися і уповати на милість Божу.

Щоб Ви хотіли побажати хрестоходцям та усім іншим українцям у цей день?

Що хотів побажати? В першу чергу - терпіння. Щоб ми не забували, що ми теж звершуємо певне шествіє, і наша ціль – Царство небесне. Цей багатотисячний Хресний хід нагадує про те, що як люди, які шествують, позбавивши себе зручностей, так і ми, ради Слави Божої і ради нашого спасіння маємо позбавити себе зручностей або жертвувати тими, які пропонує світ.

Відповідаючи на ваше питання і озираючись назад, ви знаєте, я сам розгубився. Чому розгубився, тому що, будучи у Почаївській Лаврі, скільки я живу, скільки людей ми бачили на різних святах, але такого чисельного Хресного ходу я не бачив. А тому я поспішаю додому, тому що цих людей треба зустріти, і не тільки зустріти, але й через годину-дві обід запропонувати.

Як вони усі розмістяться у Лаврі. Така величезна кількість?

Треба сказати, що вони пристосовані, вже шість днів у дорозі, вони мають палатки, коврики, на Почаївській горі будуть відкриті будуть всі храми. Ми постараємось. Люди розуміють. Можливо почаївчани багатьох приймуть. Видно, що немала частина поїдуть додому. Кожен розуміє, що Хресний хід - це подвиг, і люди запаслись терпінням.

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: