На власні очі. Зіпсоване весілля – под ...

На власні очі. Зіпсоване весілля – подарунок нареченим від УПЦ КП

Вторник, 9 Февраль 2016 16:58
6117

Таїнство Вінчання є одним із найрадісніших обрядів, що звершує людина. Радість цієї події запам’ятовується на все життя, адже в цей день два серця поєднуються перед Богом і отримують Його благословення на довге подружнє життя. І, здавалось би, ніщо не може зіпсувати таку важливу подію, хіба якщо православна церква, де ви вирішили одружитися, стала об’єктом рейдерської схеми місцевої громади Київського Патріархату.

У селі Кути Тернопільської області вже кілька місяців триває протистояння між представниками УПЦ КП та УПЦ. Усі богослужіння православні віряни та їх настоятель отець Ігор звершують на вулиці біля храмової споруди. До своєї церкви їх не пускають односельчани, які, перейшовши до Київського Патріархату, вирішили, що «сепаратистам» – так називають громаду УПЦ – не місце у релігійному житті села.

Оксана та Олександр вирішили побратися 7 лютого 2016 року, але бажання молодих для громади УПЦ КП далеко не на першому місці, адже шлюб вони хочуть взяти у канонічній Православній Церкві, а такого допустити не можна. З самого ранку активісти УПЦ КП почали гуртуватися під ворітьми храму святої праведної Анни, говорячи, що ніякого весілля не допустять, але наречені все ж прийняли рішення спробувати обвінчатися у храмі, що рідний їм із дитинства.

Щоб уникнути можливих сутичок, що уже траплялися у Кутах, отець Ігор завчасно викликав поліцію. Після приїзду правоохоронців один із найактивніших представників УПЦ КП і, до того ж, депутат районної ради від партії «Свобода», підійшов до одного з полісменів і сказав, що громада Київського Патріархату дозволить звершити вінчання у церкві. Але самі представники УПЦ КП від воріт не відходили, наче чогось чекаючи. Коли весільна процесія на чолі з настоятелем та старостою підійшли під церкву і спробували відімкнути браму, громада Київського Патріархату вибухнула сміхом – колодка на воротах храму була зіпсована чи то жуйкою, чи клеєм; як говорить староста, ключ у замку не повертався, тож увійти на подвір’я не вдалося.

Аби далі не провокувати людей та не псувати своє свято, молоді прийняли рішення поїхати до сусіднього села, де місцевий настоятель православного храму дозволив отцю Ігорю обвінчати молодят, яких не впустили на церковне подвір’я у рідному селі.

До церкви у Кутах так ніхто і не увійшов, а самі активісти розійшлися одразу за молодими. І, здається, усе в селі стало на свої місця – тихо та спокійно.  До нового свята.

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: