Віряни УПЦ у Рівному вимагають звільн ...

Віряни УПЦ у Рівному вимагають звільнити заступника голови Рівненської ОДА

Среда, 23 Декабрь 2015 14:09
1776

У Рівному відбулася хресна хода вірян та духовенства Української Православної Церкви проти свавілля місцевої влади і знущання над вірними УПЦ у селі Птича. У ході взяли участь близько 600 людей. Після завершення ходи віряни та духовенство УПЦ влаштували мітинг під Рівненською ОДА із вимогою звільнити чиновника, якого звинувачують в організації заворушень у Птичі.

Учасники мітингу хотіли звернути увагу державної влади на знущання над вірянами УПЦ і на масові утиски прав віруючих в Україні. Митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій виголосив звернення, у якому, зокрема, виклав вимогу звільнити з посади заступника голови Рівненьскої ОДА Олександра Савчука. За словами представників духовенства УПЦ, саме він є ініціатором та куратором більшості захоплень православних храмів у Рівненській області.

"Люди, які називають себе прихильниками Київського патріархату захвачують наші церкви, наші храми, роблять розбрат у державі у нас, сіють зло і ненависть між людьми. Як Президент являється гарантом Конституції, так і представник Президента у нашій області, наш губернатор, являється захисником православних віруючих, гарантом Конституції. А у нас порушуються права", - заявив митрополит Варфоломій.

"Візьмем село Птичу – суд прийняв рішення і один раз і другий раз на користь наших віруючих, до цього часу ми не можемо зайти до храму. Все шукають якісь документи і закони, щоб наша громада не потрапила до храму. Якоїсь конкретної допомоги і підтримки з боку відповідних державних структур ми не бачимо. Навпаки, розкольники і прихильники Київського патріархату, порушуючи державні закони, не тільки не притягуються до відповідальності, але й отримують підтримку від державних структур. Захищаючи згідно чинного законодавства православних віруючих, ви захищаєте честь і гідність України", - наголосив архієрей УПЦ.

Під час промови Митрополита УПЦ, до мітингувальників вийшов сам Савчук, але люди відмовилися спілкуватися з ним.

"Дякуємо вам, що ви вийшли, але ми чути вас не хочемо, оскільки ви зневажаєте, топчетеся по Святому Православ’ю. Київський патріархат ви добре знаєте, прекрасно знаєте, у всьому світі ця релігійна організація не визнається. Для світового Православ’я в Україні є одна Українська Православна Церква на чолі з митрополитом Онуфрієм і на чолі з нашим правлячим владикою митрополитом Варфоломієм. Ми молимося за Україну, ми є щирими патріотами і виконуємо свій обов’язок, не язиком, а словом. Якщо це покаяння – ми вас послухаємо, якщо пустослів’я – будьте здорові", - сказав Олександру Савчуку представник УПЦ.

На запитання журналістів, чи збираються прибічники Київського патріархату виконувати рішення українського суду Олександр Савчук заявив, що на це є виконавча влада.

Згодом до мітингувальників вийшов перший заступник голови Рівненської ОДА і запросив представників духовенства на переговори. Наразі, переговори тривають.

Ваш комментарий

Добавлять комментарии могут только авторизованные пользователи
Войти как пользователь:
Войти как пользователь
Вы можете войти на сайт, если вы зарегистрированы на одном из этих сервисов: